Urząd Gminy w Budzowie

Gmina Budzów – uruchomienie aplikacji mobilnej

Kategoria: Informacje Opublikowano: 20-01-2023

Grafika informująca o uruchomieniu aplikacji mobilnej

TransparentneJST to aplikacja mobilna wspierająca różnowymiarowy kontakt mieszkańców z Gminą. Podstawową funkcją narzędzia są powiadomienia PUSH, dzięki którym informacje z  Aplikacji będą się pojawiały w panelu powiadomień urządzenia. W darmowej do pobrania dla mieszkańców aplikacji dostępne są moduły:

  • KIEDY ODPADY – moduł zawierający harmonogram wywozu odpadów dla wpisanych lokalizacji, który umożliwia otrzymywanie powiadomień o zbliżających się terminach wywozów. Dostępne są tutaj również: sekcja informacyjna dotycząca prawidłowej gospodarki odpadami, wyszukiwarka frakcji, mapa punktów PSZOK oraz możliwość zgłaszania nieprawidłowości związanych z wywozem odpadów.
  • OGŁOSZENIA – otrzymywanie na bieżąco informacji od Gminy np. o zbliżających się wydarzeniach, awariach, remontach czy alertach pogodowych i możliwość przeglądania ich
    w Aplikacji według podziału na kategorie. W przypadku wydarzeń możliwość dodania ich do kalendarza i rozpoczęcia nawigacji do lokalizacji danego wydarzenia.
  • ZGŁOSZENIA – możliwość zgłaszania poprzez Aplikację usterek na terenie Gminy oraz przeglądania mapy zgłoszeń, wraz z ich statusami. Możliwe jest zgłaszanie usterek
    w kategoriach: awaria oświetlenia, mała architektura, zwierzęta, drogi i chodniki, odpady.

Aplikację pobrać można ze sklepów Google Play i App Store i używać jej bezpłatnie.

Narzędzie dostępne również w wersji webowej pod adresem: https://budzow.kiedyodpady.pl

Poniżej zamieszczamy instrukcję obsługi aplikacji.