Urząd Gminy w Budzowie

Szlaki Turystyczne na terenie gminy Budzów

Opublikowano: 15-02-2016

Gmina Budzów położona jest wśród malowniczych lasów jodłowo-świerkowych. Przez jej teren przebiegają liczne szlaki turystyczne, które prowadzą do atrakcyjnych miejscowości, na okoliczne góry oraz do Lanckorony.
Do najbardziej znanych znakowanych szlaków turystycznych należą:

1.Szlak zielony o długości 8,5 km: Chełm Wschodni – Przełęcz Mysia – Lasek – Budzów – Zmazówka – Przełęcz pod Makowską Górą.

2.Szlak niebieski o długości 10,8 km: Groby – Przełęcz Sanguszki – Krowia Góra – Hujówka – Babica Zachodnia – Bieńkówka – U Koska – Koskowa Góra

3.Szlak czarny o długości 2,5 km: Ruskówka – Dolina Harbutówki – Chodnikówka – Babica Zachodnia – Babica.

4.Szlak czerwony o długości 12,8 km: Chełm-Chełm Wschodni – Palcza – Moskalówka – Hujówka – Babica Zachodnia – Babica.

 

Przez teren gminy przebiegają trzy atrakcyjne znakowane szlaki turystyczne. Są to:

szlak czerwony z Palczy na Babicę i do Myślenic w kierunku wschodnim oraz na Chełm i do Zembrzyc w kierunku zachodnim, szlak zielony z Budzowa do Kalwarii Zebrzydowskiej w kierunku północnym oraz do Makowa Podhalańskiego w kierunku południowym, szlak niebieski z Bieńkówki do Lanckorony w kierunku północnym oraz przez Koskową Górę do Jordanowa w kierunku południowym.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.