Urząd Gminy w Budzowie

XVII Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych, Bieńkówka – 23 marca 2024 r.

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 27-03-2024

23 marca 2024 r. w Domu Wiejskim w Bieńkówce odbył się „XVII Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych”. W Konkursie zorganizowanym przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wzięło udział 11 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu suskiego oraz Uczniowie Zespołu Szkół im. W. Witosa z Suchej Beskidzkiej. Uczestnicy przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach: Potrawy Wielkanocne oraz  Palma Wielkanocna.

Konkurs rozpoczął się od przywitania gości przez Danutę Kawa – Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Jana Najdka – Wójta Gminy Budzów. Następnie na scenie wystąpiła Grupa Apostolska z Bieńkówki, która zaprezentowała poruszające przedstawienie pt. „Zbawieni przyszło przez Krzyż”. Po części artystycznej ks. proboszcz Roland Hopciaś poświęcił potrawy wielkanocne.

W kolejnej części odbyła się ocena Potraw i Palm Wielkanocnych. W jury zasiedli: Zofia Bąbol – technik żywienia, emerytowany nauczyciel gastronomii w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej, Renata Pochopień – technik żywienia , kucharz , nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej oraz Andrzej Peć – etnograf, kulturoznawca, dyrektor Muzeum Miejskiego w Suchej Beskidzkiej. Po dokładnym obejrzeniu wszystkich palm, degustacji potraw i długiej dyskusji, jury przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria: „Potrawy Wielkanocne”

I miejsce –  KGW Białka, KGW Stryszawa Dolna

II miejsce – KGW „Bystrzanki” Bystra Podhalańska, KGW Bieńkówka

III miejsce – KGW Zachełmna, KGW „Gaździny” Marcówka

Wyróżnienie – KGW Jachówka, KGW Palcza

Kategoria: „Palma Wielkanocna”

I miejsce – KGW Budzów, KGW Juszczyn

II miejsce – KGW Palcza

III miejsce – KGW Baczyn, Zespół Szkół im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej

Konkurs zakończył się wspólną degustacją przygotowanych potraw, któremu radośnie przyśpiewywał i przygrywał Zespół „Okowita”. Podczas trwania konkursu Wielkanocnego został zorganizowany kiermasz charytatywny dla Natalii Chromy z Bieńkówki, która cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe.

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie oraz włączenie się w akcję charytatywną wszystkim sponsorom, zaproszonym gościom oraz panią z KGW. Warto wspomnieć, że część Kół Gospodyń Wiejskich, które brały udział w konkursie postanowiły przekazać swoje nagrody na leczenie dziewczynki.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.