Urząd Gminy w Budzowie

Wystawa Mobilna Naukowiej

Kategoria: BOS Opublikowano: 10-04-2019

W dniach 11 i 12 kwietnia 2019 r. Budzów odwiedzi Wystawa Mobilna Naukowiej organizowana przez Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon.

Wystawa zatrzyma się na parkingu przy budynku Urzędu Gminy w Budzowie.

Ekspozycja jest pod wieloma względami wyjątkowa. Mieści się w naczepie samochodowej, która na własnych kołach dotrze do każdej gminy w Małopolsce. To nie jest standardowy pojazd. Jego ściany rozsuwają się, aby pomieścić szkolną klasę, czyli ok. 25 osób. Wystawa, zawierająca eksponaty interaktywne, będzie miejscem prowadzenia zajęć edukacyjnych przez animatorów Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon m.in. poprzez mini-wykłady, atrakcyjne warsztaty, prezentacje, proste doświadczenia naukowe Naczepa ma własne ogrzewanie, klimatyzację, wyposażona jest w windę oraz inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami.

W atrakcyjny sposób porusza ważne zagadnienia przyrodnicze. Uczy przez zabawę. Celem wystawy jest zainspirowanie odwiedzających do stawiania pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi poprzez doświadczenia.

Z wystawy będzie korzystać głównie młodzież szkolna gminy Budzów w ramach zorganizowanych pokazów wg ustalonych terminów (organizacją zajmuje się Biuro Obsługi Szkół w porozumieniu z dyrektorami placówek oświatowych), a także będzie otwarta dla mieszkańców. Co ważne, zwiedzający skorzystają z atrakcji bezpłatnie.

Osoby indywidualne zapraszamy:

  • 11 kwietnia 2019 r.  w godzinach 8.00 – 17.30
  • 12 kwietnia 2019 r. w godzinach 8.00 – 13.15

Maksymalna liczba zwiedzających jednorazowo: 20 osób.

Planowany czas wizyty: ok. 30 minut.

Lokalizacja: parking  przy budynku Urzędu Gminy w Budzowie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.