Urząd Gminy w Budzowie

Wigilia Zespołu Regionalnego  „Budzowskie Kliszczaki”, Jachówka 17.12.2016 r.

Kategoria: Imprezy kulturalne Opublikowano: 19-12-2016

     Wigilia w polskiej tradycji to dzień wyjątkowy, mający swoje własne zwyczaje, tradycje i wiele obrzędów nieodzownie ze sobą powiązanych. W tym dniu wszyscy zasiadamy przy jednym stole, zapominając o kłótniach i żalach, składając sobie życzenia na nadchodzący rok.

Mając to na uwadze w dniu 17 grudnia 2016 roku w Jachówce już po raz VI odbyła się uroczysta Wigilia Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”. Spotkanie Wigilijne rozpoczęło się od spektaklu teatralnego pt., „Co się stało z Mikołajem” – aktorzy w zabawny sposób przedstawili opowieść o dwóch pomocnikach św. Mikołaja, którzy przez swoje ciągłe kłótnie nie zauważyli zniknięcia świętej osoby. Razem z dziećmi wyruszyli do świata bajek na poszukiwanie zaginionego Mikołaja, a przy okazji postanowili spełnić wiele dobrych uczynków.  Po spektaklu – odnalezieniu – Mikołaja, dzieci serdecznie go przywitały, za co  w nagrodę zostały obdarowane prezentami. Po spektaklu złożyły sobie życzenia, połamały się opłatkiem i wszyscy wspólnie usiedli do stołu wigilijnego. Oprócz najważniejszych gości – dzieci z zespołu,  w uroczystości wzięli udział min.: Sekretarz Gminy – Janina Pieronkiewicz, przewodnicząca Rady Gminy – Krystyna Szczepaniak, a także Przewodniczący Komisji Kultury i Oświaty Gminy Budzów – Stanisław Burliga.  Na koniec spotkania wigilijnego w miłej i przyjemnej atmosferze odbyło się wspólne kolędowanie „Budzowskich Kliszczaków”.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.