Urząd Gminy w Budzowie

„Wieczór z bajką”, Budzów – 27 listopada 2019 r.

Dnia 27 listopada 2019r. odbyła się jubileuszowa – dziesiąta edycja Konkursu pn. „Wieczór z Bajką” zorganizowana przez Przedszkole Samorządowe w Budzowie i Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów. Do konkursu przystąpiło 14 przedszkolaków, którzy wspólnie ze swoimi członkami rodziny zaprezentowali wybraną bajkę lub wiersz. „Wieczór z Bajką” rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania piosenki pt. „Z popielnika na Wojtusia…”.  Następnie przyszedł czas na przedstawienia w wykonaniu przedszkolaków i ich najbliższych. Młodzi artyści wcielając się w role wybranych przez siebie bohaterów bez skrępowania i tremy wygłaszali swoje kwestie. Inscenizacje wzbogacone o ciekawą scenografią, kolorowe stroje i różnorodne rekwizyty sprawiły, że zgromadzona publiczność mogła się poczuć jak w teatrze. Konkursowe jury w składzie: Jan Najdek – Wójt gminy Budzów, Małgorzata Kania – emerytowany Dyrektor Gimnazjum w Budzowie, Barbara Wierzbicka – Polonistka w SP w Bieńkówce, Renata Mirocha – Nauczyciel wychowania przedszkolnego w Budzowie,  podczas oceny występów zwracało także uwagę na interpretację wybranej bajki, znajomość tekstu, ciekawy tok wypowiedzi, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Po obejrzeniu wszystkich przygotowanych przedstawień komisja konkursowa  postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:
I miejsce:
Julian Ryszawy z rodziną za zaprezentowanie legendy pt. „Bazyliszek”
Julia Krupczak z rodziną za zaprezentowanie bajki pt. „Jaś i Małgosia”
II miejsce:
Sara Kubik z rodziną za zaprezentowanie bajki pt. „Jaś i Małgosia”
III miejsce:
Łucja Nowak z rodziną za zaprezentowanie bajki pt. „Czerwony Kapturek”
Wyróżnienia:
Kinga Pieronkiewicz z rodziną, która zaprezentowała wiersz pt. Żuk”
Jan Zaręba z rodziną, który zaprezentował wiersz pt. „Pastereczka”.

Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono nagrody za udział w postaci bogato ilustrowanych zbiorów baśni. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !

 

Więcej zdjęć na: www.bioakbudzow.pl 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.