Urząd Gminy w Budzowie

„Weź paragon”

Kategoria: Informacje Opublikowano: 05-10-2016

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Suchej Beskidzkiej przypomina o trwającej kampanii „Weź paragon”. Akcję prowadzi Ministerstwo Finansów, a jej celem jest uświadomienie Polakom roli paragonu fiskalnego i minimalizowanie negatywnych efektów nierzetelnego ewidencjonowania obrotów na kasach rejestrujących. Nadużycia tego typu uszczuplają wpływy do budżetu państwa i w efekcie mają negatywny wpływ na kondycję i rozwój całego społeczeństwa będącego odbiorcą usług finansowanych przez państwo (m.in. edukacja, służba zdrowia). Po drugie zmniejsza to konkurencyjność uczciwego sprzedawcy lub usługodawcy, który rzetelnie płaci podatek VAT. Po trzecie wreszcie takie zachowania przyczyniają się do powiększania szarej strefy i w efekcie osłabiają polską gospodarkę.

Najbliższa kampania dotyczy branży paliwowej, a konkretnie stacji paliw. Ministerstwo Finansów odnotowuje coraz częstsze sygnały o nieprawidłowościach występujących na stacjach paliw.

Dlatego, gdy tankujesz paliwo:

1. Weź paragon ze sobą – paragon za Twoje zakupy zostawiony na stacji paliwowej lub wyrzucony do kosza na terenie stacji, może zostać wykorzystany do wystawienia tzw. „pustej” faktury VAT.

2. Zwróć uwagę czy dostałeś paragon fiskalny – biorąc go wspierasz uczciwą konkurencję, masz pewność, że sprzedawca odprowadził należny podatek VAT i przyczyniasz się do zmniejszenia szarej strefy.

3. Podejrzewasz, że na stacji paliwowej doszło do nadużycia podatkowego zadzwoń pod bezpłatny numer 800 807 007 lub napisz na adres: powiadom_podatki@mf.gov.pl.

Akcję „Weź paragon” wspiera loteria paragonowa – więcej na http://loteriaparagonowa.gov.pl.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.