Urząd Gminy w Budzowie

Uwaga na oszustów – program „czyste powietrze”

Kategoria: Komunikaty Opublikowano: 10-11-2023

Wójt Gminy Budzów ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod pracowników Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz pod pracowników Gmin. Osoby te informują, że działają za porozumieniem z Urzędem Gminy bądź, że z nim współpracują.  Wspomniane osoby nie są uprawnione do dokonywania żadnych  kontroli m.in. w ramach programu „Czyste Powietrze”. Równocześnie przedstawiają oferty inwestycji oparte o instrumenty finansowe Funduszu. Ostatnio kilka takich przypadków odnotowano na terenie Gminy Budzów. Pracownicy Funduszu czy pracownicy Urzędu Gminy w Budzowie  nie oferują żadnych odpłatnych usług, ani nie sprzedają urządzeń dla domów jednorodzinnych.

Wszystkie działania Funduszu wspierające mieszkańców województwa czynione są nieodpłatnie. W budynku Urzędu Gminy Budzów w pokoju nr 3 funkcjonuje punkt konsultacyjno-informacyjny Programu „Czyste Powietrze”, gdzie przy pomocy pracownika Urzędu mogą Państwo skorzystać z przygotowanego stanowiska komputerowego oraz wypełnić wniosek o dofinansowanie oraz wniosek o rozliczenie.

Pracownicy pracujący w terenie zawsze posiadają oryginał upoważnienia do reprezentowania Wójta Gminy Budzów. W razie pytań i wątpliwości służymy Państwu pod poniższym numerem telefonu:  tel: 33-876 77 73.