Urząd Gminy w Budzowie

SUKCES CZŁONKÓW ZR „BUDZOWSKIE KLISZCZAKI” W POWIATOWYM KONKURSIE „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 29-02-2016

W dniu 20 maja w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi odbył Powiatowy Konkurs Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”. Konkurs prowadzony był w trzech kategoriach: „Gawędziarze” – repertuar powinien obejmować dawne wierzenia, zwyczaje i obrzędy ludowe z okolic miejsca zamieszkania wykonawcy, ciekawe, humorystyczne wydarzenia z dawnych czasów lub dziejące się współcześnie.Druga kategoria konkursowa to „Grupy Śpiewacze” – w tej kategorii uczestnicy winni zaprezentować stare, tradycyjne melodie charakterystyczne dla własnego regionu i kategoria trzecia „Instrumentaliści” – w kategorii instrumentalistów należało zaprezentować tradycyjne ludowe instrumenty muzyczne z zachowaniem w grze stylu własnego regionu.
Gminę Budzów reprezentowali członkowie Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”.
W kategorii „Grupy Śpiewacze” I miejsce w powiecie zdobyli: Zuzanna Burliga, Julia Najdek i Natalia Kruźlak
W kategorii „Instrumentaliści” II miejsce w powiecie zdobył Krzysztof Kubuszek.
W kategorii „Gawędziarze” wyróżnienia otrzymali: Gabriela Lenik i Szczepan Łuczak.
Gminę Budzów w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalistów i Śpiewaków Ludowych„Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej reprezentować będą: Zuzanna Burliga, Julia Najdek, Natalia Kruźlak i Krzysztof Kubuszek.
Dziękujemy Pani Reginie Wicher i Przemysławowi Fickowi za przygotowanie uczestników do konkursu, a laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w Bukowinie Tatrzańskiej.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.