Urząd Gminy w Budzowie

SUKCES CZŁONKÓW ZESPOŁU REGIONALNEGO „BUDZOWSKIE KLISZCZAKI” W FOLKLORYSTYCZNYCH FESTIWALACH

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 29-02-2016

W dniach 25-28 lipca 2015 roku na dziedzińcu między zamkami w Żywcu w ramach 46. Festiwalu Folkloru Górali Polskich odbył się konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach. Z Gminy Budzów laureatem I miejsca w kategorii „Mistrz i Uczeń” został Krzysztof Kubuszek- członek Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”. Krzysiu wraz ze swoim nauczycielem Przemysławem Fickiem zaprezentował grę na instrumencie regionalnym – heligonce.
W kolejnym konkursie folklorystycznym pn. Festiwal Folkloru Polskiego 49. „Sabałowe Bajania”, który odbył się w dniach 13-15 sierpnia 2015 r. w Bukowinie Tatrzańskiej Gminę Budzów reprezentowali członkowie Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki”.Laureatem II miejsca w konkursie śpiewu grupowego w kategorii dziecięcej została grupa śpiewacza „Kliszczacy” z Budzowa w składzie: Julia Najdek, Natalia Kruźlak i Zuzanna Burliga. Natomiast w konkursie instrumentalistów w kategorii dziecięcej III miejsce wywalczył Krzysztof Kubuszek.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.