Urząd Gminy w Budzowie

SUKCES CZŁONKA ZESPOŁU REGIONALNEGO „BUDZOWSKIE KLISZCZAKI”

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 21-09-2016

Krzysztof  Kubuszek – członek Zespołu Regionalnego „Budzowskie Kliszczaki” zdobył I miejsce w kategorii instrumentalistów, w Festiwalu Folkloru Polskiego 50. Jubileuszowego „Sabałowe Bajania”!

Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych odbył się w dniach 10-14 sierpnia br w Bukowinie Tatrzańskiej. To impreza ogólnopolska, której celem jest kultywowanie oraz popularyzowanie tradycji gawędziarstwa, śpiewu i gry na instrumentach ludowych.  Uczestnicy poszczególnych konkursów winni prezentować odpowiednio wysoki poziom artystyczny. Warunkiem uczestnictwa w „Sabałowych Bajaniach” była wcześniejsza rekomendacja z konkursu o randze co najmniej regionalnej. W przypadku braku imprezy kwalifikującej uczestnicy winni być delegowani przez Wojewódzkie lub Regionalne Ośrodki Kultury, które potwierdziły ich poziom na karcie zgłoszenia. Liczba rekomendowanych uczestników była ograniczona: jedna grupa śpiewacza oraz po jednym uczestniku w pozostałych kategoriach regulaminowych z jednej gminy. Uczestnik „Sabałowych Bajań” mógł wystąpić tylko jeden raz i tylko w jednym konkursie.

Podczas konkursu Krzysiu zaprezentował grę na tradycyjnym instrumencie – heligonce. Przedstawił repertuar własnego regionu – melodie kliszczackie. Wygrana Krzysia to efekt ciężkiej pracy Krzysia podczas zajęć muzycznych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.