Urząd Gminy w Budzowie

Spotkanie z Mikołajem, Budzów – 04 grudnia 2021 r.

Święty Mikołaj jest uwielbiany przez wszystkie dzieci, ponieważ nierozerwalnie kojarzy się z Bożym Narodzeniem i wielkim workiem prezentów. Najwięcej pracy ma oczywiście w Wigilię, ale już 4 grudnia odwiedził grzeczne dzieci z Gminy Budzów.

Przybyłe na spotkanie z Mikołajem dzieci  najpierw z wielkim zainteresowaniem obejrzały świąteczne przedstawienie pt. „Bałwanek w opałach”. Spektakl pełen humorystycznych scen opowiadał  o przygodach Bałwanka, który napotkał na duży problem. Podczas przygotowań do  Świąt Bożego Narodzenia przez nieopatrzność jednego z pomocników Świętego Mikołaja nagle w środku zimy nastała zupełnie inna pora roku: znikł  puszysty śnieg i pojawiało się słońce. Główny bohater miał na szczęście oddanych przyjaciół, z którymi przywrócił właściwą porę roku.

Po przedstawieniu na salę zawitał długo oczekiwany gość –  Święty Mikołaj. Siwobrody, odziany w czerwony strój z radością powitał zgromadzone dzieci. Mikołaj obdarował prezentami  wszystkie  dzieci. Oprócz pełnego upominków worku,  Św. Mikołaj przywiózł ze sobą również dużo uśmiechu.

Spotkanie ze Św. Mikołajem było dla najmłodszych ogromnym przeżyciem. Będące pod wrażaniem dzieci długo jeszcze oglądały prezenty i zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą niecodziennego gościa. Spotkanie upłynęło w miłej i przedświątecznej atmosferze. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość składa wizyty tylko raz w roku…

 

Więcej zdjęć na www.bioakudzow.pl 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.