Urząd Gminy w Budzowie

Spektakle teatralne w ramach akcji „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”, Budzów – 2023r.

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 23-02-2023

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów w ramach corocznej akcji pn. „Ferie zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów” zorganizowała szereg ciekawych zajęć i warsztatów popularyzujących literaturę i twórcze spędzanie czasu wolnego. Cudowna atmosfera i fantastyczne nastroje towarzyszyły uczestnikom każdego dnia, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny czas – wesoło, inspirująco i kulturalnie.

W tym roku dodatkową atrakcją dla wszystkich dzieci z Gminy Budzów była możliwość uczestnictwa w dwóch darmowych przedstawieniach teatralnych. W pierwszym tygodniu ferii, w dniu 31 stycznia 2023  r. w Budzowie odbył się spektakl teatralny pt. „Złośliwości jej królewskiej mości” w wykonaniu aktorów teatru „Maska”. Przedstawienie opowiadało historię kapryśnej królewny Alicji, której złe zachowanie i brak empatii dla innych przyniosło nieoczekiwane konsekwencje. Czarodziej, chcąc dać jej nauczkę, zamienia ją w żabę. Zaklęta królewna bardzo szybko przekonuje się jaką wielką wartość ma serdeczność i pomaganie innym, a dzięki chęci naprawienia wszystkich błędów, zły czar pryska i królewna może żyć długo i szczęśliwie. Ta pouczająca historia przedstawiona została w bardzo przystępny i atrakcyjny sposób. W spektaklu oprócz podziwiania gry aktorskiej,  można było usłyszeć autorskie utwory zaśpiewane na żywo, a także obejrzeć zmieniającą się, unikalną scenografię. Przedstawienie był nie tylko świetną zabawą dla dzieci, ale także niosło ze sobą pouczające treści. Publiczność aktywnie uczestniczyła w występie, a radość emanowała z małych buziek jeszcze na długo po zakończeniu przedstawienia.

W kolejnym tygodniu ferii, w dniu 6 lutego 2023 r. do Budzowa zawitał teatr „Blaszany Bębenek”. Tłumnie zgromadzona publiczność ponownie się nie zawiodła. Spektakl ”Smerfuj bezpiecznie” okazało się przedstawieniem, które oprócz świetnej zabawy wprowadziło uczestników w świat zasad ruchu drogowego, zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz rozpoznawania znaków drogowych. Razem z bohaterami ulubionej bajki, dzieci w interaktywny sposób brały udział w przedstawieniu i razem ze Smerfetką i Ważniakiem uczyły się poprzez zabawę. W trakcie przedstawienia, dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy poprzez wspólny taniec i śpiew z artystami. Wszyscy uczestnicy musieli wspólnymi siłami przepędzić podstępnego Gargamela i jego wiernego kota Klakiera by smerfy mogły w końcu być bezpieczne, zaangażowanie dzieci w występ sprawiło im wielką radość. Wesoły gwar, muzyka i śmiech rozbrzmiewała w trakcie spektaklu, a świetna atmosfera na długo unosiła się jeszcze w bibliotece. Oba spektakle cieszyły się dużą popularnością,  przybyło na nie łącznie ok. 240 osób.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl