Urząd Gminy w Budzowie

Spektakl teatralny pt. „Pinokio” w ramach akcji „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”, Jachówka – 6 lutego 2020 r.

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów w dniu 6 lutego 2020 r. zorganizowała w Jachówce spektakl teatralny dla wszystkich zainteresowanych dzieci z Gminy Budzów. Przedstawienie pod nazwą „Pinokio” w wykonaniu aktorów Blaszany Bębenek zostało zorganizowane w ramach akcji pn. „Ferie zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”, które miało na celu zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu podczas ferii zimowych. Pinokio to znana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego Dżepetto. Zaczyna on odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencję. W  bajce oprócz głównego bohatera Pinokia występowały żywe postacie takie jak Dżepetto, dyrektor cyrku, lis i animowana pacynka świerszcza. W spektaklu można było usłyszeć autorskie utwory zaśpiewane na żywo oraz zmieniającą się, unikalną scenografię. W ten sposób dzieci mogły się przekonać, że „ kłamstwo ma krótkie nogi i długi nos”. Publiczność aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu, radość było widać na małych buziach. Na spektakl przybyło ok. 100 osób.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.