Urząd Gminy w Budzowie

Spektakl teatralny pt. „Podróże Baltazara Gąbki” w ramach akcji „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”, Jachówka – 29 stycznia 2020 r.

W dniu 29 stycznia 2020 r. Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów zorganizowała dla wszystkich zainteresowanych dzieci gminy Budzów spektakl teatralny pt. „Podróże Baltazara Gąbki”. Przedstawienie w wykonaniu aktorów z teatru „Blaszany Bębenek” zostało zorganizowane w ramach  akcji pn. „Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”, która ma na celu zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży w czasie ferii.  Spektakl teatralny traktował o historii Smoka Wawelskiego, który na polecenie Króla Kraka wyrusza do Krainy Deszczowców, aby odszukać porwanego wybitnego naukowca Baltazara Gąbkę. W podróż wraz ze smokiem wyrusza kucharz Bartłomiej Bartolini. Nie spodziewają się jednak, że ktoś chce im przeszkodzić w wędrówce, przez co następuje szereg zabawnych i pouczających  zdarzeń. W spektaklu wykorzystano zmieniające się kurtyny, piosenki były śpiewane na żywo, a dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Publiczność dopisała. Na widowni zasiadło ok. 120 osób.

 

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.