Urząd Gminy w Budzowie

Spektakl teatralny „Na tropie afery, gdzie podziały się litery?!”, Jachówka – 12 lutego 2024r.

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 16-02-2024

Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów w ramach corocznej akcji pn. „Ferie zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów” zorganizowała szereg ciekawych zajęć i warsztatów popularyzujących zainteresowanie literaturą, czytelnictwo i twórcze spędzanie wolnego czasu.

W tym roku podczas Ferii Zimowych dzieci mogły również wziąć udział w darmowym spektaklu teatralnym przygotowanym przez Teatr Maska pt. „Na tropie afery, gdzie podziały się litery”, który odbył się 12 lutego 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jachówce.

Przedstawienie opowiadało o książkach znajdujących się w bibliotece, z których zniknęły wszystkie litery. Pani Bibliotekarka podejrzewa, że ktoś te litery ukradł i prosi o pomoc w ich odszukaniu detektywa. Rozpoczyna się śledztwo, a pierwszy trop prowadzi do Artystki. Artystka jednak twierdzi, że litery są jej potrzebne do zapisywania pomysłów i tworzenia nowych tekstów. Przekonuje Detektywa, że litery zapisane w notatkach są jej własnością. Próbuje także pomóc, przypominając wiersz o abecadle, którego akurat uczyła się do najnowszej roli. Kiedy Detektyw jest już pewien, że znalazł winnego, następuje całkowity zwrot akcji i ku zaskoczeniu wszystkich okazuje się, że liter nikt nie porwał, lecz odeszły z biblioteki same.

Na przedstawienie przybyło mnóstwo dzieci, które z dużą radością i zainteresowaniem wzięły udział w akcji poszukiwania zaginionych liter. Spektakl był nie tylko świetną zabawą ale miał przede wszystkim bardzo ważny przekaz dla zebranych uczestników. Zaginione litery wcale nie zostały skradzione, zostały ukryte w Królestwie Pani Literatury ponieważ w bibliotece nikt ich nie czytał. Spotkanie teatralne zachęcało do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek by nie czuły się niepotrzebne i opuszczone.  

Dzieci i młodzież coraz rzadziej sięgają po książki, a większość wolnego czasu spędzają przed komputerem lub tabletem. Nie zapominajmy, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Warto docenić fakt, że wokół nas działają biblioteki. Odwiedzajmy je nie tylko w poszukiwaniu lektur, ale także całkiem nowych książek i przygód.

Więcej zdjęć na www.bioak.budzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.