Urząd Gminy w Budzowie

Kolejna edycja projektu „Umiem pływać”

Kategoria: BOS Opublikowano: 26-03-2019

Gmina Budzów po raz kolejny otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w ramach  dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki  na realizację programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”. Projekt skierowany jest dla uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu Gminy.

Głównym celem jest aktywizacja fizyczna dzieci szkolnych, nabycie podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka wad postawy oraz nadwagi i otyłości. Program zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych.

W okresie od 25.03.2019 r. do 12.06.2019 r. 105 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych naszej Gminy odbywać będą zajęcia nauki pływania na Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej.  Zajęcia odbywać się będą jeden raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów nauki pływania. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. W ramach programu Gmina zadba o transport dzieci na basen, opiekę podczas przejazdu oraz pobytu na basenie.

Całkowita wartość projektu wynosi 39.460,00 zł, z czego 19.000,00 zł. stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.