Urząd Gminy w Budzowie

„POŻEGNANIE LATA” 11 WRZESIEŃ 2016

Kategoria: Imprezy kulturalne Opublikowano: 20-09-2016

Sezon wakacyjny dobiegł niestety końca. Pożegnać się z czasem beztroskiego odpoczynku nie jest łatwo. Jednak wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nadszedł więc czas na pożegnanie tegorocznego lata w Gminie Budzów. Tak więc 11 września, w niedzielne, piękne i słoneczne popołudnie  we wspaniałej, rodzinnej atmosferze, pożegnaliśmy  „oficjalnie” tę porę roku.

Imprezę rozpoczął mecz piłki nożnej Budzów-Marcówka.  Bardzo dobra kondycja piłkarzy i piękna gra sprawiła, że spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Mecze Strzelca z Błyskawicą od zawsze budzą  duże zainteresowanie kibiców oraz  wzbudzają   niemałe emocje. Tak więc mecz  spowodował, że w tym dniu trybuny wypełniły się po brzegi.   Wspaniały doping  widzów  na pewno pomógł w  pokonaniu przeciwnika. Po meczu w programie rozpoczął się  specjalnie przygotowany program dla dzieci. Postaci ze znanych  bajek  zabrały naszych milusińskich tam,  gdzie spełniają się dziecięce marzenia, czyli „W krainę  Bajek i Zabawy”.  Po spotkaniu z postaciami ze świata bajek, do wspólnej zabawy zaprosił Zespół Hanys Bynd. Instrumenty dęte, wieloletnie doświadczenie sceniczne muzyków oraz doskonała oprawa muzyczna stworzyły jedyne w swoim rodzaju połączenie, dające gwarancję niepowtarzalnej zabawy. Na scenie pojawiły się najlepsze przeboje polskie  i  zagraniczne. Wieczorem zaś wyśmienitą zabawę zapewniły znane zespoły disco-polo – „Extazy” – reprezentant nowego nurtu disco-dance. Zespół zaprezentował na scenie   takie  piosenki jak: „Jesteś moją wyśnioną”, „Dziewczyno Idealna”,  „Tylko moja dziewczyna”,   „Kocham twoje oczy”  i wiele innych niezapomnianych utworów, przy których młodzież i nie tylko bawiła się wyśmienicie, czerpiąc z muzyki wielką przyjemność. Zespół miał niesamowity kontakt   z tłumnie zgromadzoną młodzieżą. Po wspaniałym show na scenie pojawił się zespół „Systematic” – weterani disco polo. Muzycy zaśpiewali wiele hitów z pogranicza disco polo    i disco-dance.  Przy dźwiękach popularnej muzyki disco – polo bawili się zarówno młodzi  jak i starsi. Tak więc sprawdza się stara maksyma, że muzyka łączy pokolenia.  Imprezę zakończyła zabawa taneczna z zespołem Koneser Duo.

Koncerty nie były oczywiście jedynymi atrakcjami.  Sporo emocji przyniósł wszystkim pokaz techniczno-ratowniczy    w wykonaniu Ochotniczych  Straży Pożarnych Gminy Budzów. Pokaz był ważnym sprawdzianem sprawności organizacyjnej i bojowej naszych strażaków. To również znakomita popularyzacja strażackiego ruchu w poszczególnych sołectwach gminy.

Imprezie towarzyszył również Kiermasz Twórczości Ludowej, a wśród atrakcji znalazły się stoiska rękodzieła ludowego takie jak hafty, wyroby z drewna, biżuteria, kwiaty z bibuły i wiele innych niepowtarzalnych produktów lokalnych Podbabiogórza. Dzieci miały okazję wkroczyć w krainę środków unijnych, gdzie mogły wziąć udział w  warsztatach regionalnych, konkursach, quizach,    w których można było zdobyć ciekawe nagrody.  Mogły bawić się również w towarzystwie Pandy, skorzystać z malowania buziek, wesołego miasteczka i małej gastronomi przygotowanej specjalnej z myślą  o   nich (min. waty, popcornu, lodów).

Na stoisku LGD „Podbabiogórze” można było   uzyskać informacje na temat uzyskania dotacji ze środków  unijnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć na http://bioakbudzow.pl/pozegnanie-lata-11-wrzesien-2016/