Urząd Gminy w Budzowie

Od 1 kwietnia przyjmowane będą wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy 2021/2022 .

Kategoria: Rodzina 500+ Opublikowano: 02-03-2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzowie uprzejmie informuje, że od 1 kwietnia 2021 r. przyjmowane będą drogą tradycyjną (w formie papierowej) wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy 2021/2022.

W przypadku przebywania członka rodziny poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej w państwie,
w którym mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, niezbędne jest dodatkowe wypełnienie formularza dotyczącego składu rodziny, pobytu za granicą oraz  sytuacji zawodowej w Polsce (do pobrania).

Nadmienia się, że w związku z opuszczeniem przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej, w przypadku gdy wnioskodawca/członek jego rodziny przebywa w Wielkiej Brytanii od co najmniej od 31 grudnia 2020r. niezbędne do uzupełnienia jest dodatkowe oświadczenie dotyczące „powiązania transgranicznego” pomiędzy Polską a Wielką Brytanią (do pobrania).

Do każdego wniosku należy także dołączyć klauzulę informacyjną RODO.

Wszelkich informacji związanych z realizacją Programu 500+ można uzyskać pod numerem telefonu  33/ 876-77-77 .

Do pobrania:

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.