Urząd Gminy w Budzowie

MyZbieramy.pl

Kategoria: Informacje Opublikowano: 03-07-2017

 

Szanowni Państwo,

Małopolska Izba Rolnicza informuje o uruchomieniu portalu MYZBIERAMY.PL, łączącego rolników, sadowników z osobami, które chcą pozbierać na użytek własny owoce i warzywa w wybranym przez siebie gospodarstwie na terenie danego powiatu czy województwa.

Zasada działania portalu jest bardzo prosta. Rolnicy, którzy chcą zaprosić do siebie na zbiór rejestrują darmowe konto na MyZbieramy.pl

Następnie mogą wystawić bezpłatne ogłoszenie. W informacjach podają m.in. daty zbioru, zdjęcia oraz cenę, za którą osoby mogą zebrać dla siebie owoce, warzywa. Ogłoszenie widoczne jest przez 40 dni, w każdym momencie rolnik może samodzielnie dokonać w nim zmian. Ponadto twórcy portalu udostępniają rolnikom wzory plakatu do promocji wydarzenia oraz Regulamin zbierania i oświadczenia dla zbierających. Zbierający mogą szybko znaleźć ofertę blisko swojego domu korzystając z wyszukiwarki na MyZbieramy.pl. Po założeniu swojego konta otrzymuje się dostęp do dokładnych danych o ofercie, adresie, numerze telefonu kontaktowego. Co ważne wszystkie opcje na portalu są bezpłatne.

Zachęcamy rolników, którzy sprzedają owoce i warzywa oraz ich przetwory w ramach obowiązujących od stycznia przepisów dotyczących sprzedaży bezpośredniej i Rolniczego Handlu Detalicznego aby korzystali z możliwości jakie oferuje portal MyZbieramy.pl

– Towarzyszy nam hasło „Poczuj radość zbierania”, bo chcemy zachęcić do powrotu do natury i odkrycia radości ze zbierania owoców, warzyw, z których można zrobić przetwory. Wyprawa np. na truskawki, połączona ze zjedzeniem posiłku na świeżym powietrzu, może być wyjątkowa zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, wzmocni relacje – podkreśla Mirosław Biedroń, pomysłodawca portalu MyZbieramy.

Dla wielu osób będzie to sentymentalna podróż – przypomnienie czasów, gdy w młodości zrywały owoce, pomagały w pracach polowych, zaś dla dzieci – żywa lekcja przyrody.

Koncepcja ta idealnie wpisuje się w ideę skrócenia łańcucha dystrybucji żywności „prosto z pola na stół”. Żywność może być zdrowsza, tańsza, wyższej jakości. Osobisty zbiór płodów rolnych to także gwarancja źródeł ich pochodzenia, obserwacji warunków w jakich jest wytwarzana, a także budowanie dobrych relacji między konsumentem a producentem. Projekt doskonale wpisuje się we współczesne hasło „myśl globalnie jedz lokalnie”.

Portal ma za zadanie wspierać lokalnych rolników, bo płatność za zbiory nastąpi od razu w gospodarstwie. Jednocześnie osoby zbierające kupią warzywa, owoce dużo taniej niż sklepie, ponieważ rolnik będzie mógł zaproponować zdecydowanie niższą cenę, a i tak wyższą od tej w jakiej sprzedaje hurtowo.

MyZbieramy.pl ma pomóc, aby rzadkością były sytuacje, gdy rolnikowi nie opłaca się zbierać i ostatecznie owoce, warzywa zostają na polu.

Ponadto rolnik może zamieścić na MyZbieramy.pl oferty pracy, jeśli poszukuje pracowników do zbioru. Jest także dział, w którym gospodarz może zaproponować po prostu sprzedaż owoców, warzyw, przetworów.

Zapraszanie na zbiory do sadu czy gospodarstwa rolnego osób, które samodzielnie zbierają dla SIEBIE owoce, warzywa i na miejscu płacą za nie rolnikowi jest bardzo popularne np. w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech.

Adres portalu: http://myzbieramy.pl/

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.