Urząd Gminy w Budzowie

MałoPolska smakuje na Wielkanoc

Kategoria: Informacje Opublikowano: 15-03-2021

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie ,,MałoPolska smakuje na Wielkanoc”.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska smakuje na Wielkanoc”.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy obejmującej łącznie prezentację i opracowanie rysu historycznego przepisu na regionalną potrawę, która jest tradycyjną potrawą wielkanocną charakterystyczną dla regionu działania danego Koła Gospodyń Wiejskich oraz przygotowanie potrawy wg przepisu i wykonanie zdjęcia tej potrawy.
Celem Konkursu jest zachowanie w pamięci przepisów na tradycyjne potrawy wielkanocne, promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych związanych ze świętami Wielkiejnocy, kształtowanie nawyków zakupowych poprzez świadomy wybór polskich produktów pochodzących od lokalnych producentów i rolników, popularyzacja wiedzy oraz podniesienie świadomości w zakresie patriotyzmu konsumenckiego.

Formularze zgłoszeniowe i prace konkursowe należy przekazać do Organizatora w formie elektronicznej drogą mailową w nieprzekraczalnym terminie do 24 marca 2021 r. na adres: krakow@kowr.gov.pl podając w tytule maila: KONKURS – „MałoPolska smakuje na Wielkanoc”
Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.