Urząd Gminy w Budzowie

Kupuj u rolnika!

Kategoria: Informacje Opublikowano: 03-07-2017

Wraz z coraz większą wiedzą na temat produkcji żywności, przetwórstwa i jej pochodzenia, wielu konsumentów ma uzasadnione obawy co do jej jakości oraz jej wpływu na zdrowie. Minione 20 lat, w czasie których produkcja żywności w Polsce odbywa się w oparciu o normy Unii Europejskiej, wiele w tym zakresie się zmieniło. Polska żywność ze względu na metody produkcji, niewielkie nawożenie nawozami sztucznymi, małą ilość środków ochrony używaną przy ich produkcji, jest ceniona na wielu rynkach zagranicznych o czym świadczą znaczące przychody polskiego rolnictwa w handlu międzynarodowym. Dla wielu konsumentów świadomość wymogów jakie powinna spełniać żywność wysokiej jakości powoduje, że sięgają oni coraz częściej do zakupu bezpośrednio u rolnika. Do niedawna Polskie przepisy prawne, skomplikowane i restrykcyjne, ograniczały w sposób znaczący handel tymi produktami bezpośrednio przez rolnika. Zmieniły się one w ostatnich latach pozwalając sprzedawać rolnikom nie tylko pierwotne produkty, a więc te pochodzące bezpośrednio z pól, ale również te przetworzone.

Małopolska Izba Rolnicza wychodząc naprzeciw potrzebom producentów i konsumentów stworzyła miejsce w, którym można nabyć produkty i przetwory, produkowane przez rolnika, bezpośrednio od rolnika.

Miejscem tym jest budynek Małopolskiej Izby Rolniczej w Tarnowie przy ul. Giełdowej 9. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na uroczyste otwarcie tego punktu sprzedaży, oraz degustację niektórych produktów i przetworów, które odbędzie się w dniu 2 lipca 2017 r. w godz. od 8:00 do 13:00. Kolejne spotkania z rolnikami oraz możliwość zakupu wyprodukowanej przez nich żywności będą miały miejsce w każdy piątek w godz. od 8:00 do 12:00.

Więcej informacji na temat zakupów bezpośrednio u rolnika na stronie internetowej: http://kupurolnika.pl/

 

Henryk Dankowiakowski
Dyrektor Małopolskiej Izby Rolniczej