Urząd Gminy w Budzowie

KONKURS „SPOTKANIE Z BAJKĄ”, BUDZÓW – 24 LISTOPADA 2016 R.

Kategoria: Imprezy kulturalne Opublikowano: 28-11-2016

        Osiemnastu Przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Budzowie wzięło udział w „Spotkaniu z Bajką”, które odbyło się 24 listopada 2016 roku w Budzowie. Konkurs zorganizowany z inicjatywy Przedszkola Samorządowego w Budzowie przy współorganizacji Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3-6 lat,  ich rodziców, rodzeństwa i innych członków rodzin. Zadaniem uczestników konkursu było opowiedzenie bajki, legendy, podania lub przygotowanego przez siebie tekstu. Uczestnicy mieli za zadanie upodobnić się do postaci, której dotyczyła fabuła prezentowanego utworu. Konkursowe jury zwracało także uwagę na interpretację wybranej bajki czyli min. znajomość tekstu, płynność wypowiedzi, ciekawy tok wypowiedzi, kulturę słowa, na strój i wykorzystane rekwizyty nawiązujące do prezentowanego utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy konkursu pokazali bardzo wysoki poziom artystyczny.

Zwyciężczynią konkursu została Pola Nosal za bajkę pt. „Trzy świnki”. Drugie miejsce przypadło Wojciechowi Mirocha za „Złotą Rybkę”. Trzecie miejsca zdobyła Matylda Hyrlicka za bajkę „Królewna Śnieżka i Ekoludki”. Nagrody za wyróżnienia odebrali: Maja Polak za bajkę „Czerwony Kapturek” i Alan Adamek za bajkę „Kot w butach”. Pozostałym uczestnikom konkursu przyznano nagrody za udział. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.