Urząd Gminy w Budzowie

I miejsce dla KGW z Bieńkówki na Powiatowym Konkursie Wieńca Dożynkowego w Zembrzycach

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 29-02-2016

Dnia 06 września w Zembrzycach odbyły się Powiatowe Dożynki Powiatu Suskiego. Jednym z najważniejszych punktów programu dożynek był XIV Powiatowy Konkurs Wieńców Dożynkowych. W tym roku Wieńce przygotowało 13 Kół Gospodyń Wiejskich z gmin powiatu suskiego. Gminę Budzów reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Bieńkówki i Jachówki.
Wieniec przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich z Bieńkówki zajął I miejsce w powiecie w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”
w kategorii „Wieniec Współczesny”.
Wszyscy bardzo się cieszymy i gratulujemy Paniom. To duży sukces, bo konkurencja była wielka. Zwycięska kompozycja miała okazję być zaprezentowana również podczas Dożynek Reymontowskich, które odbyły się 13 września 2015 roku w Wierzchosławicach. To bardzo ważna uroczystość przypominająca wydarzenie sprzed 90 lat kiedy to przywódca chłopów polskich Wincenty Witos, chcąc uczcić wspaniałego noblistę Władysława Reymonta, zaprosił pisarza do swojej rodzinnej wsi organizując tradycyjne polskie dożynki na jego cześć. Pamięć o tym wielkim ludowym
i patriotycznym wydarzeniu kultywowana jest w Wierzchosławicach do dziś i w tym ważnym wydarzeniu miały okazję uczestniczyć i reprezentować naszą gminę Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Bieńkówki.

Dziękujemy Kołom Gospodyń za zaangażowanie i wszelki trud poniesiony w związku
z udziałem w dożynkach.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.