Urząd Gminy w Budzowie

Gminny Konkurs „Babiogórska Szopka Regionalna”, 30 grudnia 2023 r. – Budzów

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 04-01-2023

Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 30 grudnia w Bibliotece i Ośrodku Animacji Kultury Gminy Budzów został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Babiogórską Szopkę Regionalną. Celem konkursu jest zachowanie i rozwijanie szopkarskich tradycji wśród mieszkańców regionu Podbabiogórza, a także promocję i popularyzację tego wyjątkowego wytworu niematerialnego dziedzictwa. W tym roku uroczystość wręczenia nagród uświetniło wspólne kolędowanie z Zespołem Regionalnym „Budzowskie Kliszczaki”, które otworzyło oficjalną część imprezy i wprowadziło uczestników we wspaniale świąteczny nastrój. Z roku na rok  konkurs cieszy się coraz większym  zainteresowaniem, a uczestnicy wykazują  się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Do Gminnego Konkursu zgłoszono 34 szopki reprezentujące wszystkie miejscowości Gminy Budzów. W konkursie wzięło udział  14 prac w kategorii “Szopka Rodzinna”  oraz 20 prac w kategorii “Szopka Dziecięca”. Po obejrzeniu i gruntownej ocenie przedstawienia sceny betlejemskiej oraz umieszczenie jej w realiach regionu babiogórskiego przy użyciu naturalnych materiałów, estetyki oraz staranności wykonania,  komisja postanowiła przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:

 

Kategoria: “Szopka Rodzinna”

I miejsce:   Zuzia Wodniak z rodzicami z Palczy
Krystian i Kornelia Pakuła z rodzicami z Palczy

II miejsce : Rodzina Nowak z Jachówki
Rodzina Polak z Bieńkówki

III miejsce: Rodzina Koziołek z Baczyna
Rodzina Karoliny Sałapat z Bieńkówki

Wyróżnienia:  Kacper Habowski z mamą z Jachówki
Antoni i Aleksander Gigoń z rodziną z Budzowa

Kategoria: “Szopka Dziecięca”

I miejsce: Kółko Artystyczne ze Szkoły Podstawowej w Zachełmnej                         
Anna, Oliwia i Julita Głowacz z Jachówki

II miejsce: Julia, Marcel i Wiktor Kiełbus z Budzowa
Warsztaty Plastyczne w Jachówce

III miejsce: Grupa „Krasnale” z Przedszkola Samorządowego w Budzowie    
Weronika Gibas z Baczyna

Wyróżnienia: Patrycja Krupczak z Baczyna
Karolina Jończyk z Bieńkówki

Wszystkim Laureatom oraz Uczestnikom konkursu gratulujemy i dziękujemy za udział. Szopki, które zdobyły pierwsze miejsca wezmą udział w powiatowej edycji konkursu “Babiogórska Szopka Regionalna”, która odbędzie się w Kościele Parafialnym  pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.