Urząd Gminy w Budzowie

Gminne Obchody Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r. – Budzów

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 14-11-2023

Tegoroczna uroczystość Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się od  Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym  pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.  Mszę Świętą poprowadził Proboszcz Parafii w Budzowie ks. Zbigniew Kaleciak wraz z  wikariuszem  ks. Piotrem Derendalem,  Proboszczem Parafii w Bieńkówce – ks. Rolandem Hopciasiem oraz Proboszczem Parafii w Jachówce – ks. Mariuszem Mendykiem. Po uroczystej Mszy Świętej głos zabrał Wójt Gminy Jan Najdek, który w przemówieniu  podkreślił znaczenia Święta Niepodległości oraz oddał cześć walczącym za ojczyznę.

Po przemówieniu Pana Wójta w kościele odbył się koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu laureatów XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej “To Polska – Moja Ojczyzna”. Swoje utwory zaprezentowała m.in. Oliwia Głowacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie, Alicja Urbańczyk ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej oraz Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie.

W kolejnej części odbył się koncert Orkiestry Dętej „Sygnał” z Budzowa oraz Orkiestry Dętej z Bieńkówki. Po koncercie wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystym przemarszu na plac pod  kościołem, aby złożyć wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym Poległych za Ojczyznę w latach 1914-1920. 

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.