Urząd Gminy w Budzowie

Gminne Obchody Święta Niepodległości, 11 listopada 2023 r. – Budzów

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 14-11-2023

Tegoroczna uroczystość Gminnych Obchodów Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła się od  Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym  pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie.  Mszę Świętą poprowadził Proboszcz Parafii w Budzowie ks. Zbigniew Kaleciak wraz z  wikariuszem  ks. Piotrem Derendalem,  Proboszczem Parafii w Bieńkówce – ks. Rolandem Hopciasiem oraz Proboszczem Parafii w Jachówce – ks. Mariuszem Mendykiem. Po uroczystej Mszy Świętej głos zabrał Wójt Gminy Jan Najdek, który w przemówieniu  podkreślił znaczenia Święta Niepodległości oraz oddał cześć walczącym za ojczyznę.

Po przemówieniu Pana Wójta w kościele odbył się koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu laureatów XV Festiwalu Pieśni Patriotycznej “To Polska – Moja Ojczyzna”. Swoje utwory zaprezentowała m.in. Oliwia Głowacz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baczynie, Alicja Urbańczyk ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Zachełmnej oraz Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Budzowie.

W kolejnej części odbył się koncert Orkiestry Dętej „Sygnał” z Budzowa oraz Orkiestry Dętej z Bieńkówki. Po koncercie wszyscy zebrani wzięli udział w uroczystym przemarszu na plac pod  kościołem, aby złożyć wieńce, kwiaty i znicze pod pomnikiem upamiętniającym Poległych za Ojczyznę w latach 1914-1920. 

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl