Urząd Gminy w Budzowie

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI, 11 LISTOPADA 2015 R. – BUDZÓW

Kategoria: Wydarzenia Opublikowano: 29-02-2016

Dzień 11 listopada to dla każdego Polaka data szczególna. W tym dniu każdego roku obchodzimy rocznicę odzyskania wolności przez Naród Polski. Tegoroczne obchody Dnia Niepodległości w Gminie Budzów rozpoczęła poranna Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, której przewodniczył Ks. Jerzy Leśko. Eucharystię celebrowali również Proboszcz Parafii – Ks. Zbigniew Kaleciak
i  Wikariusz Ks. Bolesław Żmuda. W wygłoszonej homilii ks. Proboszcz nawiązał do wartości patriotyzmu i budowy wspólnego domu jakim jest niepodległa Ojczyzna. Podniosłą atmosferę i wyjątkowo uroczysty charakter mszy nadała obecność pocztów sztandarowych jednostek ochotniczych straży pożarnych, szkoły gimnazjalnej i szkół podstawowych gminy. Po Mszy Św. rozległy się patriotyczne nuty – utwory i pieśni tematycznie nawiązujące do odzyskania przez Polskę niepodległości w wykonaniu młodzieży gimnazjalnej. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jan Najdek, który w przemówieniu wspominał o wyboistej i długiej drodze, jaką nasi przodkowie musieli pokonać, aby odzyskać niepodległość Rzeczypospolitej. Podkreślił, jak ważna dla Polaków jest potrzeba obchodzenia tego święta. Po przemówieniu wójta uczestnicy obchodów przy dźwiękach Orkiestry Dętej „Sygnał”
z Budzowa udali się pod pomnik upamiętniający Poległych za Ojczyznę w latach 1914-1920, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze w hołdzie tych, którzy oddali swoje życie za wolną Polskę. Kwiaty złożyli Wójt Gminy Budzów od społeczeństwa Gminy, Przewodnicząca Rady Gminy od Samorządu Gminy, strażacy, młodzież szkolna oraz delegacje kół gospodyń wiejskich z wszystkich sołectw gminy. Uroczystość zakończyła wspólna modlitwa za poległych za Ojczyznę.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.