Urząd Gminy w Budzowie

FILIA BIBLIOTECZNA W ZACHEŁMNEJ

Kategoria: Biblioteki w Gminie Opublikowano: 29-02-2016

Tel. (033) 874-00-20
E-mail: bibl.zachelmna@interia.pl
Godziny wypożyczeń:
Wtorek                – 8.00 – 15.00
Środa                  – 8.00 – 15.00
Czwartek             – 9.00 – 17.00
Piątek                  – 9.00 – 17.00

 

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSÓW
I LEKCJI BIBLIOTECZNYCH ORGANIZOWANYCH
W FILII  BIBLIOTECZNEJ W ZACHEŁMNEJ

 

Biblioteka Publiczna w Zachełmnej zorganizowała konkurs na „Najaktywniejszą klasę w czytelnictwie miesiącu październiku”, który był przeznaczony był dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Konkurs rozstrzygnięto 2.11.2014r. Laureaci konkursu – uczniowie klasy IV (10 osób) otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

W dniach 17 – 27 listopada zorganizowano konkurs pod hasłem „Książka kluczem do wiedzy”, który przeznaczony był dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej.
Uczestnicy mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na pytania dotyczące książek dla dzieci i młodzieży. Konkurs rozstrzygnięto 2.12.2014 r. w obecności całej społeczności szkoły – uczniów i nauczycieli.Zwycięzcy – 9 osób, otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

W dniu 20 stycznia 2015 r. w obecności nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej rozstrzygnięto „Całoroczny Konkurs Czytelniczy 2014” przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Zwycięzcy – 7 najaktywniejszych czytelników 2014 roku – otrzymali nagrody książkowe. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika miesiąca grudnia”. Zwycięzcy konkursu (4 osoby) otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

Biblioteka w Zachełmnej zorganizowała konkurs pt. Twórczość ks. Jana Twardowskiego „Wielki Post, Wielkanoc” przeznaczony dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Konkurs trwał w dniach 17 – 24 marca 2015 r. Uczestnicy mieli za zadanie na podstawie przeczytanych książek J.Twardowskiego pisemnie odpowiedzieć na pytania (zestawy dostępne w bibliotece). Konkurs rozstrzygnięto 31.03.2015, na apelu szkolnym. Nagrodzono czterech uczniów.

—————————————————————————————————–

Rok 2015 ogłoszono Rokiem Jana Pawła II (uchwała Sejmu RP z dnia 5 grudnia 2014r.). W minionych miesiącach obchodziliśmy również 95 rocznicę urodzin (18 V), 10 rocznicę śmierci (2 IV) oraz pierwszą rocznicę kanonizacji Papieża Polaka. Nawiązując do tych wydarzeń Biblioteka Publiczna w Zachełmnej zorganizowała w dniach 15.04 – 12.05 2015 r.„Konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II”. Konkurs rozstrzygnięto 27.05.2015 r. na apelu w obecności całej społeczności szkoły. Uczestnicy – 7 osób, otrzymali nagrody – kalendarze i notesy.

—————————————————————————————————–

W okresie od 04 do 27 listopada 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Zachełmnej przeprowadzono „Quiz Czytelniczy” połączony z losowaniem nagród. Quiz przeznaczony był dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. W losowaniach wzięło udział ok. 60 młodych czytelników. Czytelnicy mogli wylosować różne ciekawe nagrody, np.: książki, mini puzzle, kredki ołówkowe, długopisy, kredki świecowe, notesy, flamastry, pisaki, cienkopisy

—————————————————————————————————–

W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą na temat książek i biblioteki uczestnicząc w konkursie zagadek, który poprzedził pasowanie. Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy otrzymali upominki – książki i odznaki: „Jestem Czytelnikiem Biblioteki”.

—————————————————————————————————–

W dniu 20 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Dobre Anioły”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. W konkursie wzięło udział 20 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – kalendarze i figurki aniołków. Po rozstrzygnięciu konkursu na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.