Urząd Gminy w Budzowie

FILIA BIBLIOTECZNA W ZACHEŁMNEJ

Kategoria: Biblioteki w Gminie Opublikowano: 29-02-2016

Tel. (033) 874-00-20
E-mail: bibl.zachelmna@interia.pl
Godziny wypożyczeń:
Wtorek                – 8.00 – 15.00
Środa                  – 8.00 – 15.00
Czwartek             – 9.00 – 17.00
Piątek                  – 9.00 – 17.00

 

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSÓW
I LEKCJI BIBLIOTECZNYCH ORGANIZOWANYCH
W FILII  BIBLIOTECZNEJ W ZACHEŁMNEJ

 

Biblioteka Publiczna w Zachełmnej zorganizowała konkurs na „Najaktywniejszą klasę w czytelnictwie miesiącu październiku”, który był przeznaczony był dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Konkurs rozstrzygnięto 2.11.2014r. Laureaci konkursu – uczniowie klasy IV (10 osób) otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

W dniach 17 – 27 listopada zorganizowano konkurs pod hasłem „Książka kluczem do wiedzy”, który przeznaczony był dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej.
Uczestnicy mieli za zadanie pisemnie odpowiedzieć na pytania dotyczące książek dla dzieci i młodzieży. Konkurs rozstrzygnięto 2.12.2014 r. w obecności całej społeczności szkoły – uczniów i nauczycieli.Zwycięzcy – 9 osób, otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

W dniu 20 stycznia 2015 r. w obecności nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej rozstrzygnięto „Całoroczny Konkurs Czytelniczy 2014” przeznaczony dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Zwycięzcy – 7 najaktywniejszych czytelników 2014 roku – otrzymali nagrody książkowe. W tym dniu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu na „Najaktywniejszego czytelnika miesiąca grudnia”. Zwycięzcy konkursu (4 osoby) otrzymali nagrody książkowe.

—————————————————————————————————–

Biblioteka w Zachełmnej zorganizowała konkurs pt. Twórczość ks. Jana Twardowskiego „Wielki Post, Wielkanoc” przeznaczony dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Konkurs trwał w dniach 17 – 24 marca 2015 r. Uczestnicy mieli za zadanie na podstawie przeczytanych książek J.Twardowskiego pisemnie odpowiedzieć na pytania (zestawy dostępne w bibliotece). Konkurs rozstrzygnięto 31.03.2015, na apelu szkolnym. Nagrodzono czterech uczniów.

—————————————————————————————————–

Rok 2015 ogłoszono Rokiem Jana Pawła II (uchwała Sejmu RP z dnia 5 grudnia 2014r.). W minionych miesiącach obchodziliśmy również 95 rocznicę urodzin (18 V), 10 rocznicę śmierci (2 IV) oraz pierwszą rocznicę kanonizacji Papieża Polaka. Nawiązując do tych wydarzeń Biblioteka Publiczna w Zachełmnej zorganizowała w dniach 15.04 – 12.05 2015 r.„Konkurs wiedzy o papieżu Janie Pawle II”. Konkurs rozstrzygnięto 27.05.2015 r. na apelu w obecności całej społeczności szkoły. Uczestnicy – 7 osób, otrzymali nagrody – kalendarze i notesy.

—————————————————————————————————–

W okresie od 04 do 27 listopada 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Zachełmnej przeprowadzono „Quiz Czytelniczy” połączony z losowaniem nagród. Quiz przeznaczony był dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. W losowaniach wzięło udział ok. 60 młodych czytelników. Czytelnicy mogli wylosować różne ciekawe nagrody, np.: książki, mini puzzle, kredki ołówkowe, długopisy, kredki świecowe, notesy, flamastry, pisaki, cienkopisy

—————————————————————————————————–

W dniu 18 listopada 2015 r. odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klasy I Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. Pierwszoklasiści wykazali się wiedzą na temat książek i biblioteki uczestnicząc w konkursie zagadek, który poprzedził pasowanie. Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy otrzymali upominki – książki i odznaki: „Jestem Czytelnikiem Biblioteki”.

—————————————————————————————————–

W dniu 20 listopada 2015 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Dobre Anioły”, który przeznaczony był dla uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Zachełmnej. W konkursie wzięło udział 20 osób. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – kalendarze i figurki aniołków. Po rozstrzygnięciu konkursu na korytarzu szkolnym zorganizowano wystawę prac.