Urząd Gminy w Budzowie

FILIA BIBLIOTECZNA W BIEŃKÓWCE

Kategoria: Biblioteki w Gminie Opublikowano: 29-02-2016

Tel. 607-209-966
E-mail: alicja_malina@wp.pl
Godziny wypożyczeń:
Wtorek        – 12.00 – 20.00
Środa           – 12.00 – 20.00
Czwartek    –  8.00 – 16.00
Piątek          – 12.00 – 20.00
Sobota         – 12.00 – 20.00

INFORMACJE NA TEMAT KONKURSÓW
I LEKCJI BIBLIOTECZNYCH ORGANIZOWANYCH
W FILII BIBLIOTECZNEJ  W BIEŃKÓWCE

 

Biblioteka Publiczna w Bieńkówce we współpracy z Przedszkolem Samorządowym w Bieńkówce zorganizowała konkurs dla najmłodszych czytelników. Konkurs zatytułowany „ Quiz o bajkach i baśniach” odbył się 20.11.2014 w Przedszkolu Samorządowym. Do konkursu przystąpiły 4 grupy przedszkolaków:
1. Grupa „MISIE” ,
2. Grupa „SŁONECZKA,
3. Grupa „WESOŁE NUTKI,
4. Grupa „MOTYLKI”.
Dzieci z wszystkich grup odpowiedziały bezbłędnie na 4 pytania dotyczące znajomości różnych baśni i bajek.
W nagrodę za doskonałą wiedzę każda grupa przedszkolaków otrzymała książkę z opowiadaniami o sympatycznej dziewczynce Martynce.

———————————————————————————————————

12 grudnia 2014 roku Szkoła Podstawowa we współpracy z Biblioteką Publiczną w Bieńkówce zorganizowały „Konkurs Wiedzy o Bieńkówce”.Wszystkich obecnych na sali przywitały panie prowadzące: Anna Kruźlak i Agnieszka Bogdanik. Panie mówiły gwarą, co bardzo przykuwało uwagę zgromadzonych dzieci.

Następnie kilkuosobowa grupa uczniów pod opieką pani Renaty Szczepaniak, w regionalnych strojach, przedstawiła krótkie widowisko o tym, jak to dawniej robiło się masło. Przedstawienie było bardzo ciekawe, bo mówione piękną, bieńkowską gwarą.

Humorystyczne widowisko sprawiło, że młodzież biorąca udział w konkursie zrelaksowała się, a efektem były bardzo dobre i trafne odpowiedzi. Uczniowie z klas IV-VI w grupach trzyosobowych odpowiadali na losowo wybrane pytania wykazując się doskonałą wiedzą o historii szkoły w Bieńkówce, o zabytkach, o objazdowym kinie „Redyk”, o ważnych i wyjątkowo zasłużonych dla całej Gminy Budzów osobistościach, a szczególną uwagę przyciągała znajomość gwary, której dzisiaj już mało się używa.
Komisja w składzie: pani Jolanta Szczerba – Dyrektor Szkoły Podstawowej, pani Helena Lenik – emerytowany nauczyciel języka polskiego, Alicja Malina – bibliotekarz Biblioteki Publicznej, przyznała następujące miejsca:

Miejsce I
Kl. VI: Beata Zgudziak, Marzena Pająk, Bartosz Radoń
Miejsce II
Kl. IV: Dominika Kruźlak, Wiktoria Topčagić, Krzysztof Kubuszek
Miejsce III
Kl. Va: Natalia Jończyk, Magdalena Sala, Jakub Kołacz
Miejsce IV
Kl. Vb: Aleksandra Zgudziak, Barbara Jończyk, Anna Chromy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe.

———————————————————————————————————

W dniu 17.12.2014 roku w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu pt. „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”.
W konkursie wzięło udział 16 dzieci: z przedszkola, szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie konkursowe ozdoby były ręcznie wykonane z naturalnych materiałów, niektóre ozdobione błyszczącymi cekinami. A oto wyniki konkursu:

Miejsce I:
1.Dominika Kruźlak – kl. IV
2.Aleksandra Zgudziak – kl. V
3.Witold Lepiarz – przedszkolak

Miejsce II:
1.Adam Kruźlak – kl. I
2.Jan Sałapat – kl. IV
3.Andrzej Sałapat – kl. II
4.Wiktoria Sala – kl. II

Miejsce III:
1.Anna Zgudziak – kl. I
2.Aleksandra Nieckula – kl. II
3.Głód Oliwia – kl. I

Wyróżnienia:
1.Paweł Zgudziak – kl. III
2.Kinga Głód – I Gim.

Nagrody pocieszenia otrzymały:
1.Julia Chromy – kl. IV
2.Prymula Natalia – przedszkolak
3.Prymula Klaudia – kl. IV
4.Prymula Justyna – kl. IV.

———————————————————————————————————

W dniach 8-15 maja 2015 roku Biblioteka Publiczna w Bieńkówce świętowała XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przez cały tydzień w bibliotece były organizowane:

1) Quizy i „zgaduj zgadule” dla przedszkolaków i uczniów klas I-VI.
2) Konkurs „Czy wiecie jak dokończyć to powiedzenie?” dla uczniów klas IV-VI oraz gimnazjalistów.
3) Warsztaty orgiami – podstawy quillingu.
4) Spotkania z bajką dla grup przedszkolnych.

Dzieci i młodzież, którzy najaktywniej uczestniczyli w konkursach i quizach otrzymywali nagrody.
W warsztatach orgiami brały udział głównie dziewczęta. Zaproszona przez bibliotekarkę pani Anna Duman z ogromną cierpliwością uczyła jak z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej skonstruować ciekawą ozdobę.
W tych dniach miały miejsce również spotkania z przedszkolakami. Bibliotekę odwiedziły 4 grupy najmłodszych czytelników: „Misie”, „Wesołe Nutki”, „Słoneczka” oraz „Motylki”. Dzieci wysłuchały krótkich informacji dotyczących biblioteki, a potem z wielkim zainteresowaniem słuchały bajek, które czytała pani bibliotekarka. Wszystkie przedszkolaki z ogromnym entuzjazmem odpowiadały na pytania związane z czytaną bajeczką, odgadywały zagadki i rozwiązywały proste rebusy. Na pożegnanie każda grupa przedszkolna otrzymała balonik z napisem: „XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek”.

———————————————————————————————————

Konkurs: „Najpiękniejsze Dary Jesieni”

24 października 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Bieńkówce miało miejsce uroczyste rozdanie nagród za udział w drugiej edycji konkursu plastycznego „Dary Jesieni”. Konkurs był przeznaczony głównie dla dzieci ze Szkoły Podstawowej z klas I – IV, ale mogły w nim wziąć udział starsze przedszkolaki.
A oto wyniki:
I miejsce – Paweł Zgudziak (kl.IV)
II miejsce – Anna Zgudziak (kl.II)
III miejsce – Martyna Kania (przedszkolak)
Dawid Kania (kl. II)
Wyróżnienia:
– Anna Kazanowska-Krupa (kl. II)
-Oliwia Głód (kl. II)
– Magdalena Lenik ( kl. II)

———————————————————————————————————

Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych
na Czytelników Biblioteki

W dniu 3 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Bieńkówce odbyło się Uroczyste Pasowanie Uczniów Klas Pierwszych na Czytelników Biblioteki. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas pierwszych (Ia i Ib), wychowawcy: Danuta Wiśniewska i Dorota Cholewa, dyrektor szkoły Jolanta Szczerba, bibliotekarka szkolna – Justyna Głowacz oraz bibliotekarka Biblioteki Publicznej – Alicja Malina . Sam Akt Pasowania poprzedzony został zestawem pytań i różnych ciekawych zadań do wykonania dla każdego ucznia. Młodzi czytelnicy stawali na STARCIE ogromnie długiego węża z pytaniami i uczestnicząc aktywnie w konkursie zagadek wykazali się ogromną wiedzą na temat bajek, baśni i legend, a także bez problemu układali puzzle, literki z kasztanów i rozwiązywali przeróżne łamigłówki. Po dotarciu do METY można było przystąpić do Aktu Pasowania.
Po oficjalnym przyjęciu do grona czytelników uczniowie pierwszych klas otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.