Urząd Gminy w Budzowie

Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów

Podczas tegorocznych  ferii zimowych w ramach akcji pn. „Ferie Zimowe z Biblioteką   i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”  wszystkie chętne dzieci  mogły skorzystać  z różnych form spędzania wolnego czasu.   W ramach akcji Biblioteki Publiczne gminy Budzów przygotowały szereg konkursów, quizów, turniejów i warsztatów plastycznych.

Aktywność fizyczna łączyła się z zajęciami praktycznymi i edukacyjnymi, dzięki czemu każdy mógł coś znaleźć coś dla siebie.

Podczas konkursów plastycznych i warsztatów, które dotyczyły min. tematyki związanej   z książką, czytelnictwem, biblioteką, regionalizmem uczestnicy zajęć mogli wykazać się kreatywnością oraz swoimi zdolnościami plastycznymi. Na zajęciach dzieci wykonywały  m.in. rysunki swoich ulubionych postaci literackich, ilustracje  do bajek, projektowały zakładki do książki, malowały regionalne – zimowe kolaże, tworzyły laurki dla biblioteki, pejzaże regionalne, aniołki  z masy porcelanowej.

Oprócz konkursów plastycznych w Bibliotekach odbywały się także warsztaty twórcze, podczas których dzieci miały możliwość zapoznać się z różnorodnymi technikami plastycznymi i rozwinąć swoją kreatywność artystyczną. Podczas warsztatów tworzone były m.in. eksperymentalne obrazy przy pomocy „rosnących farb”, kartki i dekoracje walentynkowe 3D czy różne dzieła z papieru i bibuły.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom dzieci, obok konkursów, warsztatów i quizów dotyczących różnych dziedzin wiedzy zorganizowano także turnieje o charakterze sportowym. Uczestnicy turniejów mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze w ping-ponga i bilard. Nie zabrakło również aktywności na świeżym powietrzu. Dzięki łaskawości pogody udało się przeprowadzić konkurs na najpiękniejszą rzeźbę w śniegu.

Obok gier zachęcających do aktywności zorganizowano również zajęcia, które ukierunkowane były na rozwój intelektualny. Turnieje warcabowe i szachowe były kolejnymi punktami, które znalazły się w harmonogramie „Ferii Zimowych z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów”. Uczestnicy zajęć mieli także możliwość wzięcia udziału w konkursach  o charakterze konstruktorskim pn. „Budowle z klocków LEGO”.

W czasie ferii zorganizowano również dwa przedstawienia teatralne w wykonaniu teatru „Blaszany Bębenek”, w których łącznie uczestniczyło ponad 200 dzieci z całej gminy. Spektakle: pt. „Pinokio” oraz „Podróże Baltazara Gąbki” były bardzo interesujące, sprawiły młodym widzom wiele radości. Ponadto aktorzy w trakcie przedstawień proponowali różnorodne działania i  aktywności, które spowodowały, że w spektakle została zaangażowana licznie zgromadzona publiczność.

Tegoroczne ferie zimowe z BiOAK zakończył  Bal Karnawałowy.   Podczas balu oprócz zabawy na parkiecie i „Konkursu na Króla i Królową Balu” odbyły się także różnorodne zabawy mobilizujące dzieci do ruchu i aktywności fizycznej m.in. taniec na gazecie, gorące krzesła czy kalambury.

Wszystkie konkursy kończyły się specjalnie przygotowanymi na tę okazję nagrodami, czy  niespodziankami.

Ferie Zimowe z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów upłynęły w miłej atmosferze. Przygotowane konkursy i aktywności przyniosły uczestnikom wiele radości i sprawiły, że dzieci spędziły wesoło i aktywnie czas. Wszystkim serdecznie dziękujemy za dobrą zabawę oraz za udział w zajęciach zorganizowanych  z Biblioteką i Ośrodkiem Animacji Kultury Gminy Budzów podczas tegorocznych  ferii zimowych.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.