Urząd Gminy w Budzowie

Dni Gminy Budzów 12-13 sierpnia 2023r.

Kategoria: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów Opublikowano: 16-08-2023

Tegoroczne obchody Dni Gminy Budzów odbyły się 12-13 sierpnia 2023r. Podczas wydarzenia mieszkańcy Gminy Budzów oraz okolicznych miejscowości mieli okazje wziąć udział w imprezie plenerowej zorganizowanej przez Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów.

Pierwszy dzień uroczystości rozpoczął się od Turnieju Piłki Nożnej „Żaków”. Rozgrywki odbyły się na stadionie LKS „Strzelec Budzów”. W rywalizacji wzięło udział 5 drużyn z pobliskich Klubów Sportowych. Piłkarze zacięcie walczyli o zwycięstwo. Turniej zgromadził liczną publiczność, która mocno dopingowała i wspierała drużyny biorące udział w meczach. Po zakończeniu rozgrywek odbyło się uroczyste wręczenie Medali przez Dyrektor Biblioteki i Ośrodka Animacji Kultury Gminy Budzów – Danutę Kawę oraz trenera Janusza Sasułę. Dodatkowo dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali napoje i słodkości. 

Sobotnie popołudnie poświęcono najmłodszym uczestnikom wydarzenia. Najpierw dla zebranych dzieci przygotowano spektakl teatralny pt. „Misio Tulisio” w wykonaniu Teatru Maska. W trakcie przedstawienia aktorzy zaprosili zebrane na widowni dzieci do wspólnej zabawy. Przygotowali dla nich pytania, zagadki i rozśmieszając je zachęcali do współtworzenia przedstawienia. Ponadto spektakl poruszał ważny temat wartości przyjaźni oraz szacunku, który należy się każdemu. Po przedstawieniu na  kompleksie sportowym przy stadionie LKS „Strzelec Budzów” na dzieci czekało wesołe miasteczko oraz mnóstwo atrakcji. W strefie zabaw dzieci mogły skorzystać z dmuchanych trampolin i zjeżdżalni oraz zabaw poprowadzonych przez animatorów. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy oraz popisy szczudlarza.

Wieczorem pod sceną zebrała się liczna widownia oczekując na największą atrakcję tego dnia – Zespół Skaldowie. Gwiazdy zachwyciły publiczność prezentując na scenie swoje największe przeboje. Koncert tak legendarnego zespołu wprawił publiczność w zachwyt i nastroił do wieczornej zabawy. Sobotni festyn poprowadził zespół „Syntezis”. Mieszkańcy gminy mieli okazję do wspólnych śpiewów i tańców w rytmie największych hitów muzycznych.

Drugi dzień świętowania rozpoczął się od uroczystej Mszy Świętej, którą poprowadził ks. Jan Gibała wraz z Ks. Zbigniewem Kaleciakiem.  Podczas homilii Proboszcz Parafii Budzów poruszył temat rolnictwa i ciężkiej pracy rolników. W kolejnej części odbyło się poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich. Podczas liturgii nastąpiło złożenie darów na ręce duchownych przez starostów dożynek. Tegorocznymi starostami dożynek byli – Pani Bernadeta Konas oraz Pan Jerzy Nowak. Po Mszy Świętej  starości złożyli chleb  również na ręce Wójta Gminy Budzów – Jana Najdka, który w krótkich słowach nawiązał do tradycji dożynek w naszej gminie. Następnie na scenie przemówił Senator RP – Andrzej Pająk.

Po Mszy Świętej nadszedł czas na występy artystyczne. Najpierw na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta z Bieńkówki. Swoim repertuarem wprowadziła zebranych gości w ogromny zachwyt. Później odbył się Konkurs Wieńca Dożynkowego oraz tradycyjne ośpiewanie wieców. Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich kolejno prezentowały na scenie wesołe przyśpiewki dotyczące żniw, wsi i pracy w gospodarstwie. Następnie na scenie swój repertuar zaprezentowała Orkiestra Dęta „Sygnał” z Budzowa.  W kolejnej części niedzielnego popołudnia swój wokal zaprezentował Zespół Regionalny „Budzowskie Kliszczaki”. Po występie młodych muzyków i tancerzy nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczeniu nagród w Konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz w „Konkursie na Najpiękniejszy Ogródek Przydomowy i Obejście w Gospodarstwie Rolnym”. Po uroczystym wręczeniu nagród na scenie pojawił się wodzirej Dni Gminy Budzów – Piotr Jezutek, który poprowadził konkursy rodzinne i zaprosił zebranych gości do wspólnej zabawy. W dalszej części popołudnia publiczność zabawiała Biesiada z Humorem.

Po kolejnej dawce konkursów rodzinnych nadszedł czas na gwiazdę wieczoru – Gosię Andrzejewicz. Podczas koncertu pod sceną zebrała się liczna publiczność. Artystka zaprezentowała wspaniały repertuar, nie zabrakło największych przebojów takich jak „Pozwól żyć”, „Słowa”, „Trochę ciepła” czy „Nieśmiały chłopak”. Podczas koncertu fani artystki mieli okazję wysłuchać i wspólnie odśpiewać największe hity. Wydarzeni odbyło się w niesamowitym wieczornym klimacie. W dalszej części wieczoru na scenie gościliśmy kolejnych artystów – Natalię Kruźlak oraz Stanisława Głowacza. Nasi lokalni twórcy zaprezentowali własny wokal w towarzystwie licznie zebranej publiczności. Na zakończenie wieczoru dla miłośników tańców i wieczornej zabawy przygotowano dyskotekę.

Podczas Dni Gminy Budzów zorganizowano Kiermasz Książek ponadto zebrani goście mogli skorzystać z stoisk gastronomicznych,  darmowej porady dietetyka, stoisk z zabawkami dla dzieci oraz atrakcji wesołego miasteczka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zebranym za przybycie na Dni Gminy Budzów i wspólną zabawę.

Więcej zdjęć na www.bioakbudzow.pl

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.