Urząd Gminy w Budzowie

15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin

Kategoria: Informacje Opublikowano: 17-05-2018

Szanowni Państwo!

W 2018 roku mija 25 lat od dnia, kiedy Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodzin. To wyjątkowe, majowe święto ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie i wartość rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Rodzina stanowi przecież podstawę rozwoju nie tylko każdego człowieka, lecz także każdej lokalnej wspólnoty samorządowej. We wspólnocie rodzinnej zakorzenione jest odniesienie do tradycji i mądrości minionych pokoleń. Rodzina daje też poczucie bezpieczeństwa, które pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość i z odwagą oraz zaangażowaniem zmieniać otaczającą rzeczywistość.

Za Państwa pośrednictwem chciałbym zaprosić wszystkich Małopolan do włączenia się w regionalne obchody „Małopolskich Dni Rodziny” – inicjatywy Samorządu Województwa Małopolskiego – dającej możliwość spędzenia wspólnie czasu podczas imprez i wydarzeń zorganizowanych przez Województwo. W maju, w różnych miejscach Małopolski, będzie można wspólnie bawić się na piknikach, koncertach, grach terenowych, wycieczkach i warsztatach.

Pragnę jednocześnie zachęcić Państwa do nadania szczególnego wymiaru majowym obchodom Dni Rodziny w Państwa lokalnych wspólnotach samorządowych. To ważne, by wszystkie małopolskie rodziny w tych dniach czuły się nie tylko wyjątkowo, ale też mogły skorzystać z licznych atrakcji udostępnionych przez instytucje publiczne: muzea, domy kultury czy ośrodki sportu i rekreacji. Wspólnie spędzony czas, dzięki ofercie przygotowanej przez podległe Państwu instytucje, będzie dla każdej z rodzin okazją do wzmocnienia więzi i poczucia wartości, uświadamiając jednocześnie wagę roli społecznej, którą we współczesnym świecie pełnią rodziny.

Już dzisiaj zapraszam też wszystkich mieszkańców regionu na piknik rodzinny, który – jako podsumowanie „Małopolskich Dni Rodziny” – odbędzie się 20 maja w Parku Jordana w Krakowie.

Z wyrazami szacunku,

Marszałek
Województwa Małopolskiego
Jacek Krupa

Małopolskie Dni Rodziny – Piknik Rodzinny

Miejsce: Park im. Henryka Jordana w Krakowie, aleja 3 Maja 11, 30-062 Kraków
Data: 20.05.2018r.
Godzina: 11:00 – 17:00

Wśród atrakcji:

– koncert dla dzieci Joszko Broda,
– koncert w wykonaniu Artystów Teatru Ludowego,
– konkursy,
– pokazy,
– gry terenowe,
– warsztaty przyrodnicze,
– darmowe sadzonki drzew,
– wiele innych atrakcji dla małych i dużych.

The owner of this website has made a commitment to accessibility and inclusion, please report any problems that you encounter using the contact form on this website. This site uses the WP ADA Compliance Check plugin to enhance accessibility.