Urząd Gminy w Budzowie

Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić

Kategoria: Ogólne Opublikowano: 06-10-2023

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Budzowie informuje o możliwości uczestnictwa w webinarium online dla seniorów oraz ich opiekunów, organizowanym przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej.

23 listopada 2023 r. (10:00-11:15) odbędzie się webinarium Oszustwa z wykorzystaniem wizerunku Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego – jak działają oszuści i jak się przed nimi chronić.

Celem  webinarium  jest  budowanie  odporności  seniorów  na  działania  przestępców podszywających  się  pod pracowników Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. W załączeniu przekazuję  materiały  dot.  webinarium  z  prośbą  o  ich  upowszechnienie  wśród  lokalnej społeczności seniorów.

Rejestracja na webinarium CEDUR odbywa się online, tj. poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy – link do strony z odnośnikiem do formularza: https://www.knf.gov.pl/dla_rynku/edukacja_cedur/seminaria?articleId=83970&p_id=18

UKNF  w  ramach  realizacji  zadań  określonych  w  art.  4 ust.  1  pkt  4  ustawy  z  dnia 21 lipca 2006 roku o nadzorze nad rynkiem finansowym prowadzi działalność edukacyjną mającą na celu upowszechnianie wiedzy z zakresu zasad funkcjonowania rynku finansowego. 

Działalność ta realizowana jest m.in. w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. 

Seniorzy oraz ich opiekunowie to jedna z grup odbiorców, dla których kierowane są działania edukacyjne, m.in. bezpłatne webinaria, podczas których przekazywane są przydatne wiadomości z zakresu rynku finansowego, m.in. z obszaru cyberzagrożeń, czy świadomego podejmowania decyzji inwestycyjnych.

Zachęcam Państwa do zapisania się na listę odbiorców newslettera UKNF, wówczas na bieżąco będą Państwo otrzymywać informacje o organizowanych webinariach CEDUR.

Poniżej przekazujemy bezpośredni link do formularza subskrypcji:

https://www.knf.gov.pl/newsletter (kategoria: seminaria CEDUR)